













2000W
Motor

60V 20Ah
Battery

47 Miles
Range

43 mph
Max. Speed
KuKirin G4 Electric Scooter 2026
$1,006.00

2000W
Motor

60V 20Ah
Battery

47 Miles
Range

43 mph
Max. Speed
Pairs well with
In stock! Ships within 2-7 business days.
Professional Support
1-Year Warranty
Installment payment

KuKirin G4 Electric Scooter 2026
$1,006.00
Product details
Parameter
| Unfolded Size | 52.6" * 51.0" * 26.0" |
| Folded Size | 52.6" * 21.7" * 26.0" |
| Weight | 81.6 ± 2.2 lbs |
| Braking Range | ≤13.1 ft |
| Frame material | Aluminum alloy |
| Chassis Hegiht | 7.3 in |
| Waterproof Level | IPX4 |
| Speed Level | 12.4 mph; 24.9 mph; 43.5 mph |
| Uphill | ≤20° |
| Max. Load | 264.6 lbs |
| Max. Range | 46.6 mi |
| Default speed | 15.5 mph |
| Max. Speed | 43.5 mph |
| Motor type | Brushless Motor |
| Maximum motor RPM | 1350±30rpm |
| Rated power and voltage | 2000W, 60V |
| Maximum torque | ≥38N.m |
| Battery type | 18650 lithium battery |
| Rated battery voltage | 60V |
| Battery capacity | 20Ah |
| Charging time | 10h~12h |
| Tire size | 11" |
| Tire type | Pneumatic off-road tires |
| Charger output voltage and current | 67.2V, 2A |
| Charger input voltage and current | AC100-240V, 2A |
Description
